Marta Ignatowicz "Musica pictura erit" - KSA

Zapraszamy do Alchemii na 18 czerwca o 22:00, gdzie odbędzie się wernisaż wystawy dyplomowej studentki Szkoły Kreatywnej Fotografii Marty Ignatowicz. Wystawa potrwa do 22 czerwca.

Autorka o swoim dyplomie: „Musica pictura erit – czyli muzyka będzie obrazem. Wejście do głowy w sam tygiel twórczy – do przeżyć komponujących podczas tworzenia. Zapis fotograficzny tonacji muzycznych, które muzycy przeżywają w kolorze, nasyceniu, barwach, przestrzeni – każdego dźwięku, relacji pomiędzy nimi, we współbrzmieniu instrumentu. To pomost, korelacja, komparatystyczna zależność między obrazem i muzyką, pomiędzy grającym i słuchaczem, pomiędzy tworzącym i czytającym tworzenie. Korespondencja sztuk – aby obraz można było usłyszeć, aby muzykę można było zobaczyć.”