Sukcesy uczniów i absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii SKF - KSA

Sukcesy uczniów i absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii SKF

Przeczytajcie o osiągnięcia naszych słuchaczy i absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii SKF.

Absolwenci Szkoły Kreatywnej Fotografii zaprezentowali swe prace dyplomowe w krakowskich galeriach i kawiarniach. Wystawy młodych fotografów tworzące cykl „Indywidualne” co roku zaskakują nas różnorodnością tematów i technik.

Jacek Szopik znalazł się w zestawieniu ELLE Sverige, które wskazało dziesięciu najlepszych fotografów wartych śledzenia w Skandynawii. Jego zdjęcia pojawiły się również na okładce RAIN MAGAZINE, w Plaza Kvinna, K MAG, Rodeo Magazine, Boys by Girls, Odalisque Magazine oraz FOXES Magazine. Współpracował z marką Vasuma Eyewear, MISBEHAVE MISBHV, Piotrem Czaykowskim, Michałem Borowikiem & BMW Polska & Teatrem Wielkim w Warszawie.

Marzena Kolarz otrzymała tytuł International Fine Art Photographer of the Year, pierwsze i trzecie miejsce w konkursie Moscow Photo Awards oraz wyróżnienia w The Prix de la Photographie. Cykl fotografii Black Portraits znalazł się w DODHO MAGAZINE.

Jej zdjęcia zostały docenione przez jury międzynarodowego konkursu Fine Art Photography Awards (I miejsce w kategorii People). W konkursie tym wziął także udział Bartłomiej Jurecki, który otrzymał I miejsce w kategorii Nature. Dostał się on również do finału największego konkursu fotograficznego we Włoszech – Siena International Photography Awards. Jego zdjęcie z cyklu Lady in Red znalazło się w spocie National Geographic Travel. Został także laureatem międzynarodowego konkursu fotograficznego Insight Astronomy Photographer of the Year oraz Black & White Spider Awards.

Projekty „Le factice”, „Connection” oraz „They were”, których autorem jest nasz wykładowca, Borys Makary zostały zaprezentowane w trakcie festiwalu Art. Up! w Grand Palais oraz w La Maison de la Photographie we Francji.

La Factice

Bartłomiej Jurecki oraz Borys Makary zostali docenieni również w prestiżowym konkursie Px3 Paris Photography Prize.

Podczas kolejnego spotkania Photo Master Class organizowanego w naszej Szkole, uczestnicy mogli posłuchać wykładu mistrza polskiej fotografii, Tadeusza Rolke.

Michał Włoch otrzymał podwójne wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Monochrome Awards – International Black and White Photography Contest

Bastek Czernek rozpoczął realizację swojego nowego projektu fotograficznego #BLACKANDWHITEBEAUTY, który pokazuje, że każda kobieta jest wyjątkowa, bez retuszu i specjalistycznej ekipy.

W 2017 r. ukazały się liczne publikacje ze zdjęciami naszych słuchaczy i absolwentów. Sesja Aleksandry Modrzejewskiej pojawiła się w Hope Street Magazine oraz I-ON MAGAZINE. Zdjęcia Dominika Łozińskiego opublikowano w Lucy’s Magazine oraz L’Officiel Latvia. Współpracował on z modelką Darią Zhaliną, Joanną Kudzbalską, Honoratą Wojtkowską, wieloma agencjami modelek oraz stylistami. Sesja Mikołaja Perełkiewicza „Outsider ” pojawiła się w Kaltblut Magazine. Współpracował także z Piotrem Popiołkiem (SAPU) oraz Danielem Traczem, czego efekty mogliśmy zobaczyć w Yearbook Online.

Za sesję wizerunkową kampanii ANNA PURNA, Fleurs de rêve – A/W ’17 odpowiadał Adam Cekiera. Pracuje on również dla marki ANSWEAR. Edyta Potrząsaj jest autorką sesji stworzonych dla marki RabbitRabbit oraz LOUVE. Jej zdjęcia opublikowano m.in. w iMute Magazine, HUF Magazine, LNE, Business Life, Northside Magazine, Fashion Inside.