Sukces wykładowców SKF w Px3 Paris Photography Prize! - KSA

Sukces wykładowców SKF w Px3 Paris Photography Prize!

Nasi wykładowcy ze Szkoły Kreatywnej Fotografii SKF, Bartłomiej Jurecki oraz Borys Makary zostali docenieni w prestiżowym konkursie Px3 Paris Photography Prize.

Bartłomiej Jurecki za serię zdjęć „Obłoki perłowe” otrzymał drugie miejsce w kategorii Nature/Sky. Borys Makary został doceniony w kategorii Calendar – trzecie miejsce.
Przedstawiamy nagrodzone fotografie:

Photographer Bartlomiej Jurecki
PrizeSilver in Nature / Sky
Nacreous clouds or polar stratospheric clouds. On the last day of the year those clouds could be seen on the Lofoten islands in northern Norway. These clouds are characterized by a strong iridescence. Their height is determined at about 15-25 km, where the temperature is -80 degrees Celsius. Clouds are formed with a small amount of water vapor that leaked to the upper parts of the atmosphere. The droplets are much smaller than those that typical building clouds.  They scatter the light differently, that is why the color of the clouds reminds rainbow. Those clouds occur very rarely.

Photographer Borys Makary
PrizeBronze in Advertising / Calendar
2017 calendar for ALSAL company producing and assembling system and non-system aluminum and glass structures for the construction industry.

Bartłomiej Jurecki – wykładowca reportażu i absolwent Szkoły Kreatywnej Fotografii. Urodził się w 1985 r. w Zakopanem. Swą największą pasję, jaką jest fotografia rozwijał również w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Uzyskał tam tytuł magistra Fotografii.
Mimo młodego wieku Bartłomiej Jurecki jest już laureatem wielu prestiżowych konkursów organizowanych na międzynarodową skalę. Wśród kategorii, którym poświęca się w szczególny sposób znajdują się życie codzienne, wydarzenia oraz sport.

Najważniejsze nagrody i wyróżnienia:

• Finalista konkursu Siena International Photo Awards 2016
  • II miejsce w kat. Sport w konkursie Grand Press Photo 2016
  • I miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto w kat. Przyroda za zdjęcie kontrowersyjnego zwyczaju oczyszczania koni w ogniu w San Bartolome de Pinares w Hiszpanii.
  • wyróżnienie w konkursie National Geographic Traveler Photo Contest
  • wyróżnienie w konkursie International Photography Awards 2014 w kategorii Editorial /General News za fotoreportaż z Haiti po trzęsieniu ziemi.
  • nominacja do nagrody Grand Press Photo w kategorii Kultura i Człowiek
  • nominacja do nagrody Dziennikarz Małopolski 2014 w kategorii Fotoreporter za fotoreportaż.
  • trzykrotne wyróżnienie w konkursie International Black & White Photography Contest „Monochrome Awards”
  • trzy nominacje do nagrody SGL Local Press 2014 w kategorii Fotografia Prasowa.
  • III miejsce w konkursie Grand Press Photo w kategorii Środowisko • III miejsce w konkursie Grand Press Photo w kategorii Sport
  • główna nagrodę w kategorii Fotoreporter w konkursie Nagroda Dziennikarzy Małopolski za fotoreportaż
  • trzykrotne wyróżniony w konkursie International Black & White Photography Contest „Monochrome Awards” w kategorii dla profesjonalistów
  • główna nagroda w konkursie SGL Local Press 2012 w Kategorii Fotografia Prasowa
  • nominacja do nagrody Grand Press Photo w kategorii Sport za fotoreportaż.
  • I miejsce w Wielkim Konkursie National Geographic w kategorii Najszybciej do doskonałości.
  • Nominacja do tytułu Dziennikarz Małopolski 2011 w kategorii Fotoreporter.
  • III miejsce w konkursie Grand Press Photo w kategorii Życie Codzienne
  • I miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto w kategorii Cywilizacja
  • II miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto w kategorii Przyroda
  • III miejsce w konkursie BZ WBK Press Foto w kategorii Społeczeństwo
  • laureat Konkursu Fotografii Ulicznej – Leica Street Photo – Moment jest jeden

Borys Makary, fotograf urodzony w 1977 r. w Polsce. Zajmuje się fotografią konceptualną, kreacyjną, komentującą rzeczywistość. W jego projektach zauważalne jest zainteresowanie naturą człowieka, przede wszystkim kobiety. Chce uchwycić i zdefiniować kobiecość. Poszukuje interesujących i intrygujących metod obrazowania, podchodzi w nowatorski sposób nie tylko do fotografii jako medium, ale również do prezentowanych przez siebie tematów.

Z wykształcenia magister sztuk wizualnych, absolwent fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Uczył się fotografii mody u Milesa Aldridge’a oraz w International Center of Photography w Nowym Jorku. Był asystentem fotografa mody Richarda Warrena.

Wystawiał swoje prace w Paryżu, gdzie został pokazany na wystawie FOTOFEVER w muzeum Luwr, jak i galerii NUE. Prezentowany był również na festiwalu WeArt w Barcelonie, Photo Independent w Los Angeles oraz na wielu wystawach w Polsce.

Od 2012 roku otrzymał liczne międzynarodowe nagrody na konkursach fotograficznych w USA i w Europie, w tym dwa medale na Prix de la Photographie Paris 2013 – zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie.