Pokaz semestralny studentów SAPU - No Waste Fashion Show 2018 - KSA

Pokaz semestralny studentów SAPU – No Waste Fashion Show 2018

No Waste Show – pokaz semestralny I i II roku SAPU – zakończył Cracow Fashion Week 2018.

Studenci SAPU zrealizowali ubrania w duchu ekologicznej zasady No Waste, w myśl której wykorzystuje się materiały recyklingowe oraz produkuje ubrania tak, by pozostało jak najmniej ścinków. Projekty powstały pod opieką wykładowców SAPU – Pat Guzik oraz Anny Niemczyk. Wydarzenie odbyło się w sali hotelu Novotel Kraków City West.

I rok zrealizował ubrania w myśl zasady No Waste. Przewodnią myślą było przełożenie struktur, faktur zaobserwowanych w naturze na materiał (niekoniecznie odzieżowy), a następnie wykorzystanie ich w procesie projektowym i realizacji.

II rok podjął natomiast temat „Miejskie plemię”, tworząc kreacje w duchu artystycznym, często pretendujące do miana haute couture. Uwzględniając współczesne kierunki inspiracji studenci mieli zaprojektować i zrealizować dwie pełne sylwetki, a także wziąć pod uwagę charakter obuwia i akcesoriów.
Nie zabrakło rozbudowanych, skomplikowanych od strony konstrukcyjnej kreacji, które przyciągały wzrok licznie zgromadzonej publiczności.

Partnerami generalnymi Cracow Fashion Week 2018 byli Galeria Kazimierz oraz Volvo Wadowscy.