Reinkarnacja przedmiotu [wystawa]

Wystawa „Reinkarnacja przedmiotu” pokazuje, jak wiele łączy współczesny design oraz ekologię. Ekspozycja prezentuje przedmioty wykonane z materiałów recyklingowych przez studentów Szkoły Wnętrz i Przestrzeni oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.

W czasie wernisażu wystawy odbył się konkurs na najlepszy z prezentowanych projektów. Publiczność w głosowaniu jako najlepszy wybrała ekologiczny projekt Szymona Sabata (drewniana lampa, w której wykorzystano słoiki zamiast szklanego klosza). Drugie miejsce zajęła Katarzyna Pikiewicz, a trzecie Paulina Janik, które również zaproponowały efektowne, drewniane lampy.

Na wystawie można zobaczyć szeroką skalę designerskich przedmiotów. Znajdziemy tu m.in. wieszak wykonany ze skoroszytów, zegar z piły tarczowej czy biżuterię z fiolek i wsuwek. Projektanci ze Szkoły Wnętrz i Przestrzeni pokazują, że w dziedzinie nowoczesnego designu nie ma ograniczeń – zarówno jeśli chodzi o materiały, jak i wyobraźnię.
Wystawa potrwa do 15 września w budynku KSA, ul. Zamoyskiego 52 w Krakowie.