PINHOLE REALITY w Forum Przestrzenie (1.06.2017 r.) - KSA

PINHOLE REALITY w Forum Przestrzenie (1.06.2017 r.)

Kolejny wernisaż z cyklu Indywidualne 2017 odbędzie się 1 czerwca w Forum Przestrzenie. Serdecznie zapraszamy na wystawę Jakuba KolbuszaPINHOLE REALITY.

PINHOLE REALITY – cykl zdjęć inscenizowanych, wykonanych aparatem typu camera obscura. Autor chciał pokazać, że pudełkiem można sfotografować praktycznie wszystko. Każde zdjęcie odnosi się do innej dziedziny fotografii (portret, reportaż, martwa natura, krajobraz, moda, eksperyment, architektura, akt). Bohaterem serii jest manekin symbolizujący człowieka

Wernisaż: 01.06.2017, 18:00
Wystawa: 01-14.06.2017
Miejsce: Forum Przestrzenie, ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków

plakat

Indywidualne” to cykl wystaw dyplomowych absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii (SKF). Pierwsza edycja miała miejsce w 2009 roku. Co roku w ramach Indywidualnych w różnych galeriach i kawiarniach w Krakowie odbywa się kilkadziesiąt wystaw fotograficznych, na których możemy zobaczyć prace dyplomowe absolwentów.

Zdjęcia prezentują różnorodność tematów i technik – od klasycznej, czarno-białej fotografii, po fotografię eksperymentalną, fotografię inscenizowaną, akty, reportaże, emulsje i gumę chromianową. Na wszystkie wernisaże wstęp jest bezpłatny. Co roku przyciągają one liczną publiczność.

Zdjęcia prezentowane na wystawach są starannie selekcjonowane przez promotorów, wykładowców Szkoły Kreatywnej Fotografii, artystów i czynnych fotografików m.in. przez dr Jerzego Gawła, dr Piotra Korzeniowskiego, dr Tomasza Agata Błońskiego, mgr sztuki Marzenę Kolarz, mgr sztuki Monikę Mroczkowską, mgr sztuki Piotra Białasika, mgr Łukasza Bieńska, mgr sztuki Borysa Makarego, mgr Jerzego Pireckiego, co gwarantuje znakomity poziom artystyczny prezentowanych zdjęć.

Organizatorem cyklu wystaw jest Szkoła Kreatywnej Fotografii oraz Polska Fundacja Sztuki i Mody.