Międzynarodowe zdjęcia mody w Krakowie

Międzynarodowe zdjęcia mody w bibliotece [wystawa]

„Focus on Fashion” to niezwykła wystawa pokazująca międzynarodowe zdjęcia mody, które zostały nadesłane na Cracow Fashion Week 2015. Ekspozycję można oglądać w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, ul. Rajska 1 w Krakowie, na I piętrze. Organizatorem wystawy są Krakowskie Szkoły Artystyczne.

Ekspozycja zlokalizowana na I piętrze WBP na korytarzu obok czytelni czasopism pokazuje, na jak wiele sposobów można fotografować modę. Znajdziemy to zarówno klasyczne portrety, jak i zdjęcia wpisujące się w szeroko rozumiany foto-eksperyment. „Focus on Fashion” prezentuje 22 prace autorstwa 11 fotografów, wśród których są m.in. absolwenci Szkoły Kreatywnej Fotografii, należącej do Krakowskich Szkół Artystycznych.

„Focus on Fashion” to wystawa będąca efektem konkursu ogłoszonego przed Cracow Fashion Week 2015, organizowanego przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru. Zwycięzcą i laureatem I nagrody, którą przyznało międzynarodowe jury, został William Setiawan z Indonezji.

Wystawa potrwa do 24 lipca.

Oto niektóre ze zdjęć, które pokazujemy na wystawie: