Współpraca Marzeny Kolarz oraz Magdaleny Wilk-Dryło - KSA

Współpraca Marzeny Kolarz oraz Magdaleny Wilk-Dryło

Zobaczcie efekty współpracy naszej wykładowczyni ze Szkoły Kreatywnej Fotografii SKF, Marzeny Kolarz oraz studentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU, Magdaleny Wilk-Dryło.

Fotografia: Marzena Kolarz
Wizaż: Anna Okuniewska
Modelka: Agata
Stylizacja: Magdalena Wilk- Dryło

Marzena Kolarz jest wykładowcą fotografii mody, fotografii reklamowej, emulsji oraz kursu „Inne aspekty fotografii”. Jest absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Ukończyła studia licencjackie na Wydziale Komunikacji Multimedialnej na poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych broniąc dyplom w Pracowni Klasycznych Tematów Fotograficznych. Następnie swą edukację kontynuowała na studiach magisterskich. W 2007 r. otrzymała tytuł magistra w Pracowni Fotografii Reklamowej oraz Intermedialnej.
Obecnie jest w trakcie studiów doktoranckich na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii stypendia twórcze oraz stypendia z zakresu upowszechniania kultury na rok 2016/II.

Marzena Kolarz jest laureatką licznych nagród i wyróżnień. Co roku bierze ona udział w wielu prestiżowych konkursach zajmując tam wysokie miejsca. Uczestniczyła m.in. w Fine Art Photography Awards w Londynie, XIX Międzynarodowym Konkursie Cyfrowej Fotokreacji, Vintage Grand Prix czy IX Międzynarodowym Konkursie im. Edwarda Hartwiga. Okazji do zobaczenia jej zdjęć jest niezwykle wiele. Już jako studentka wystawiała swe prace na wystawach indywidualnych, jak i zbiorowych. W samym 2016 r. prace Marzeny kolaż można było zobaczyć na wystawach w Częstochowie, Poznaniu oraz Trzciance. Marzena Kolarz jest fotografem niezwykle wrażliwym, który doskonale radzi sobie w niemalże każdej dziedzinie. Zdobyła ona liczne nagrody w kategoriach takich jak: martwa natura, portret, fotografia mody, technika mokrego kolodionu czy fotografia otworkowa. Jako pedagog wykazuje się niebywałą wiedzą, którą chętnie dzieli się ze studentami.

Zobaczcie również zdjęcia z sesji zdjęciowej z udziałem Magdaleny Wilk-Dryło oraz Anety Bochniak: www.ksa.edu.pl/aktualnosci/szkola-mody/sesja-udzialem-magdaleny-wilk-drylo.html