Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Małgorzata Wasik x Anna66 Andrzejewska

Cykl barwnej fotografii analogowej wykonanej za pomocą średnioformatowego aparatu Pentacon Six oraz małoobrazkowego aparatu Practika TL powstał w pierwszej połowie 2013 roku i stanowił impresję na temat kolorystyki i stylistyki ubrań wykonanej przez projektantkę mody Małgorzaty Wasik. Poprzez wykorzystanie fotografii analogowej autorka chciała przybliżyć się stylistycznie do fotografii z lat PR, a tym samym sprawić aby odbiorca miał wrażenie iż patrzy na zdjęcia wycięte z ówczesnych czasopism takich jak Panorama Świat Mody czy Filipinka.

Małgorzata Wasik– absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Po zakończeniu stażu w Szkole należącej do formacji Gremio Artesano de Sastres y Modistas oraz trzyletniego pobytu w Walencji obecnie realizuje swoje projekty oraz indywidualne zamówienia. Nawiązuje kontakty z fotografami, modelkami, blogerami biorąc udział w różnych projektach, sesjach zdjęciowych czy pokazach mody. Jej trzecia autorska kolekcja „Futusfera”, została wyróżniona przez Jury mediów na XX edycji międzynarodowego konkursu dla projektantów odzieży „ Złota Nitka”

Zdjęcia wykonała Anna66 Andrzejewska Członkini Związku Polskich Artystów Fotografików. Doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Fotografka zajmuje się fotografią kreacyjną. Interesują ją relacje międzyludzkie. W zbiorze prac znajdują się fotografie kolorowe jak i czarno-biały minimalizm. Ich cechą charakterystyczną jest „piękna brzydota” i balansowanie na granicy kiczu. W fotografii ceni możliwość kreowania rzeczywistego świata o nierealnej strukturze, a inspiracje czerpie z obserwacji życia realnego jak i ze snu. Jest uczestniczką wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

W sesji udział wzięli:
Projektant: Małgorzata Wasik (modele z kolekcji Geometria form)
Fotograf: Anna66 Andrzejewska
Modelki: Magdalena Lis i Katarzyna Pawłowicz
Fryzury i makijaż: Anna66 Andrzejewska

Call Now ButtonZadzwoń teraz