Okładka Lounge Magazyn autorstwa Agnieszki Stopyry - KSA

Okładka Lounge Magazyn autorstwa Agnieszki Stopyry

Okładkę najnowszego numeru Lounge Magazyn wykonała nasza absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, Agnieszka Stopyra.

Prócz okładki w magazynie znajduje się artykuł poświęcony naszej absolwentce. Jej malarstwo, niezwykle charakterystyczne zdaje się być doskonałym odbiciem współczesności.

„Trójkąty, przecinające się linie, plamy barw. Antyczne podziały i doskonałe formy ustępują miejsca pozornemu chaosowi. Przypominają, że współczesny ideał piękna uległ dezintegracji. Nie ma już jednego, złotego podziału, kanony piękna poddano transformacji, a zarazem demokratyzacji – każdy postrzega je tak, jak czuje we własnej wyobraźni. Podobnie jak ilustracje Agnieszki, wymykają się dosłowności, jednoznaczności.”

Agnieszka Stopyra jest ilustratorką oraz graficzką. Prócz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest zwyciężczynią międzynarodowego konkursu na okładkę magazynu „Superior Digital”. Współpracuje z wieloma projektantami, markami oraz magazynami m.in. z marką OPI, Pandora Polska, Joanną Hawrot, magazynami „Viva!MODA”, „Lounge Magazyn” czy „Label Magazine”.

Wywiad z Agnieszką w Fashion Biznes: http://fashionbiznes.pl/2-mam-oko-na-agnieszka-stopyra/

Okładka Lounge Magazyn