Laboratorium Mody 2016 [ZDJĘCIA] - KSA

Laboratorium Mody 2016 [ZDJĘCIA]

Laboratorium Mody, organizowane przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU www.ksa.edu.pl, pokazało jak wiele kreatywności kryje się w wyobraźni młodych projektantów mody.

Polskie projekty mogły zostać skonfrontowane z kolekcjami przywiezionymi do Krakowa przez organizację Melnica Mody z Mińska. Gościem specjalnym pokazu był Michał Zaczyński – znakomity krytyk mody, autor bloga michalzaczynski.com.

Studenci SAPU otrzymali od wykładowców konkretne zadania. Pierwszy rok miał stworzyć ubrania z surowej, bawełnianej tkaniny. Natomiast drugi rok miał podjąć grę z pojęciem sztuki współczesnej i zinterpretować ją w sposób jak najbardziej nowoczesny. Tłumnie zgromadzona publiczność w Forum Przestrzenie, gdzie odbyło się Laboratorium Mody, podziwała szeroką gamę pomysłów konstrukcyjnych czy intelektualnych. Oglądaliśmy stroje nawiązujące do współczesnej architektury, komiksu, street artu czy powieści science fiction.

Zobaczyliśmy także interesujące pokazy gościnne. Najnowszą kolekcję pokazała Dominika Syczyńska, dawna stydentka SAPU, która wygrała w tym roku Fashion Designer Awards. Projektantka pokazała kilka zupełnie nowych, premierowych sylwetek, zachwycając publiczność misternym, ręcznym wykonaniem.

Gościem specjalnym pokazu było również piętnastu projektantów z Białorusi. Ich kolekcje zostały zaprezentowane dzięki współpracy SAPU z Melnicą Mody – najważniejszą instytucją zajmującą się promocją młodych projektantów w Białorusi, organizatorem wydarzenia Fashion Mill.

Najnowszą kolekcję zaprezentowała również Dominika Sęk, utalentowana projektantka ze Śląska, laureatka nagrody SAPU w konkursie organizowanym w ramach Silesia Fashion Day.

W Laboratorium Mody wzięło udział ok. 1000 gości.

Modelki: Reklamex, makijaże i fryzuy: Artystyczna Alternatywa
Partnerzy: Szkoła Choreografii, Szkoła Aktorska SPOT, Vianek, Krakowskie Biuro Festiwalowe, , Fashion Style, Kuczara Manekiny.