KSAvery zaprasza vol.5 - Monika Onoszko

Rich or Poor – trendy w designie na sezon jesień/zima 2014/15

Zapraszamy no kolejny wykład otwarty z cyklu KSAvery zaprasza. Wstęp wolny – zaproście znajomych!

Kluczowym zagadnieniem wykładu będą inspiracje przyszłego sezonu jesień/zima 2014/15 powstałe w oparciu o trendy z wiodących targów i festiwali designu z całego świata, zebrane przez jedną z wiodących światowych agencji trendforecasterskich „Fashionsnoops”. Wśród nich znajdą się m.in. tematy związane ze stylistyką starych cyrków, które sto lat temu przemierzały Europę, inspiracje dawnym baletem w trendzie „Dance Macabre” czy też wizją świata pozbawionego zdobyczy cywilizacyjnych. Ten ostatni trend, o nazwie „Rich or Poor” jednocześnie też podważa współczesną ideę luksusu uważając ją za przestarzałą w kontekście zmieniających się czasów. Te i inne zjawiska socjologiczne ujęte w ramy designu, opatrzone niesamowitą dawką zdjęć najbardziej kreatywnych projektów z całego świata to najlepszy sposób na to, aby w jeden listopadowy wieczór dostarczyć sobie zastrzyku inspiracji i energii do działania na cały sezon. Wykład poprowadzi Monika Onoszko

Monika Onoszko ukończyła łódzką Akademię Sztuk Pięknych oraz, jako jedyna dotąd studentka z Europy, wydział projektowania kimon w Instytucie Mody Onoe w Japonii. Współpracowała z takimi cenionymi firmami jak Warner Bros. czy LG Electronics. Stworzyła ubiory dla wielu gwiazd polskiego ekranu i estrady, a od kilku lat realizuje kostiumy i scenografie dla polskich teatrów, m.in. Teatr Polski we Wrocławiu i Warszawie, warszawski Teatr Współczesny, kultowe OPT Gardzienice, a ostatnio zatrudniona została przez Operę Narodową. Równolegle do działań scenograficznych projektuje meble pod własną marką onoMono, która zadebiutowała na zeszłorocznym festiwalu Łódź Design, a obecnie prezentowana jest w Londynie. Od wielu lat jest szefem działu wnętrz i mody w wydawnictwie Promedia. Szkoli w zakresie trendów, zasiada w jury najbardziej prestiżowych konkursów związanych z modą. Jako trener współpracowała przez wiele sezonów z salonami Eleganza, z polskim oddziałem VF – największej światowej korporacji odzieżowej, z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi oraz Festiwalem Łódź Design.

ksavery-zaprasza-onoszko-plakat