Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny GŁĘBIA SPOJRZENIA - KSA

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny GŁĘBIA SPOJRZENIA

20 kwietnia 2017 r. odbył się wernisaż 8. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego GŁĘBIA SPOJRZENIA. Partnerem głównym konkursu są Krakowskie Szkoły Artystyczne oraz Szkoła Kreatywnej Fotografii.

Wernisaż odbył się w METAFORMA Cafe w Krakowie (ul. Powiśle 11). KSA oraz SKF już po raz kolejny są partnerami głównymi konkursu.

Zdjęcia do konkursu można było przesyłać w trzech kategoriach:

Kategoria I: Postacie w migawce – human story: portrety osób znanych i nieznanych, grupy społeczne, sylwetki
Zobaczyć postać pod każdą postacią – oto istota tej kategorii. Pokazać człowieka, jakim nikt go nie widział – to klucz do sukcesu. Każda chwila jest dobra, by ujrzeć niezwykłość drugiej osoby. Ciekawość dziecka i wrażliwość artysty niech zostaną wyzwolone migawką.

I miejsce: Matka, fot. Kamil Skrzypiec

II miejsce: Z filmu: przelotne znajomości, fot. Gabriela Marciniak

III miejsce: Pierwsza zero sześć, fot. Mateusz Janik

Kategoria II: Dzieła codzienności – fotofelieton: wycinek rzeczywistości
Codzienność jest nudna czy inspirująco monotonna? Opraw ją w ramy aparatu i napisz, co w niej widzisz. Powszedniość, szarość poranków, czy uliczny gwar – codzienność ma swoje uroki, które fotograf może zatrzymać na zawsze.

I miejsce: Życie, fot. Tomasz Wiśniewski, Fotografia nagrodzona Grand Prix 8. edycji Głębi Spojrzenia

II miejsce: Życie po życiu, fot. Michał Medyński

Wyróżnienie: Ułamek przyjaźni, fot. Joanna Machna-Czajka, Fun, fot. Natalia Poniatowska, Friendship, fot. Maria Pavliuk

Kategoria III: Historie prawdziwe – mały fotoreportaż (3 fotografie)
Masz trzy ostatnie szanse, aby pokazać wszystko. Zero słów. Tylko ty, aparat i odnaleziona historia. Wzniosła, prozaiczna, romantyczna? Nadzwyczajną sztuką jest wyrazić opowieść obrazem. Jeszcze większą – opowiedzieć ją w trzech ujęciach. Co opiszą Twoje?

I miejsce: Minibogowie, fot. Adam Żądło

II miejsce: Dziewuchy, fot. Paulina Duszczyk

III miejsce: Paweł, fot. Kamila Zarembska-Szatan

Wyróżnienie : Święta rzeka, fot. Katarzyna Dzieszko

Fotoreportaż nagrodzony nagrodą specjalną przez warsztaty-fotograficzne.org: Naturalne środowisko, fot. Kamila Leszczyniak

W jury znaleźli się: Bartłomiej Jurecki, Iza Zdziebko, Mateusz Skwarczek, Grzegorz Kosmala, Robby Cyron, Artur Rychlicki, Joanna Gorlach, Mateusz Mrozowski, Piotr Idem oraz Paweł Płaneta.

Strona konkursu Głębia Spojrzenia: http://www.glebiaspojrzenia.com.pl/

Przedstawiamy fotorelację z wernisażu:

Fot: Rafał Biały (Szkoła Kreatywnej Fotografii)