II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szyciu [Cracow Fashion Week]

W ramach Cracow Fashion Week 2015 w piątek 27 marca w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru odbyły się II Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szyciu. Mieliśmy aż 29 uczestników z Polski i Słowacji.

Do konkursu zgłosiło się 29 uczestników z 16 szkół z całej Polski oraz za granicy, a zadaniem uczestników było uszycie sukienki podczas 5 godzin trwania konkursu. Prace młodzieży oceniało jury składające się z wykładowców SAPU: Patrycji Guzik, Marty Dubanowicz, Anny Niemczyk-Gadd, przedstawiciela firmy Brother – producenta maszyn do szycia, Pani Małgorzaty Kondraciuk oraz reprezentanta Ariadny – fabryki nici, Pana Grzegorza Wójcika. W swoich ocenach Jury brało pod uwagę takie aspekty jak m.in: jakość odszycia, zastosowanie odpowiednich zabiegów technologicznych do wybranego wzoru czy dopasowanie materiału do wybranej formy odzieżowej.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Mistrzostwach i mamy nadzieję że fajnie spędzili z nami ten czas a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Wyniki konkursu:

I miejsce: Borys Kral z SUS Trencin (Słowacja) do którego powędrowała nagroda naszego Partnera firmy Brother – maszyna do szycia Brother NV15
II miejsce: Katarzyna Orłowska ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Szczecinie
III miejsce:  Kamila Nawrocka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie

Nagrodzone szkoły:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1  im. Jana Szczepanika w Krośnie
Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy nr 2 w Szczecinie

Specjalne wyróżnienie od firmy Ariadna:
Regina Ziobro z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie

Wyróżnienie:
Izabela Ochab  z Zespołu Szkół Zawodowych w Dębicy