Cracow Fashion Awards - kolekcja Anny Wilczewskiej "Verdens Ende" - KSA

Cracow Fashion Awards – kolekcja Anny Wilczewskiej „Verdens Ende”

Skandynawskie motywy w kolekcji Anny Wilczewskiej „Verdens Ende” przykuły uwagę jury podczas pokazu dyplomowego Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Kolekcja zdobyła nagrodę od firmy Volvo Wadowscy podczas Cracow Fashion Awards 2018.

VERDENS ENDE – opis kolekcji Anny Wilczewskiej

„Głowną inspiracją kolekcji Verdens Ende jest Norweski strój narodowy Bunad. Bunad to jedno z kluczowych słów dla norweskiego dziedzictwa kulturowego. Jest to określenie tradycyjnych strojów ludowych, które współcześni Norwegowie noszą przy okazji większych świąt rodzinnych, ale przede wszystkim państwowych – aby podkreślić własną tożsamość narodową. Stroje kobiece składają się z reguły z długiej spódnicy, koszuli i kamizelki, czasem również z katany. Do tego dochodzą przeróżne dodatki takie jak paski, sakiewki, fartuszki, chusty, biżuteria i ozdoby do włosów.”

Fot. Wiesiek Stempak

Organizatorzy: Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Szkoła Kreatywnej Fotografii, Reklamex, Krakowskie Szkoły Artystyczne

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa

Partnerzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Centrum Kongresowe ICE Kraków