Absolwentka SAPU wygrywa konkurs Fashion Designer Awards 2016

Absolwentka SAPU wygrała konkurs Fashion Designer Awards 2016
Dominika Syczyńska, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru z Krakowa, wygrała konkurs Fashion Designer Awards! Kolekcja utalentowanej projektantki zdobyła uznanie jury, w kórym zasiadali m.in. Yaron Minkowsky, Tomasz Ossoliński, Lidia Kalita, Tamara Gonzalez Perera, Joanna Horodyńska czy Dorota Williams.
Nagrodzoną kolekcję Dominiki Syczyńskiej można będzie zobaczyć w Krakowie 11 czerwca w czasie pokazu Laboratorium Mody, który SAPU organizuje w Forum Przestrzenie. W czasie pokazu zobaczymy także gościnne kolekcje z Mielnicy Mody w Mińsku oraz prace studentów I i II roku SAPU. Wstęp wolny.

Dominika Syczyńska – projektantka odzieży, tkanin i biżuterii. Uczyła się w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie, a także na Uniwersytecie Jagiellońskim, Uniwersytecie Napier w Edynburgu, a także na kursach projektowania przestrzennego odzieży i tkanin na prestiżowej szkole Central Saint Martins w Londynie. Swoje umiejętności szkoliła w Londynie, pracując w domach mody, jako specjalista ds. projektowania nowoczesnych tkanin i zdobień.

Finalistka Fashion Designer Awards 2016, projektantka drugiej edycji programu Project Runway.

Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA