38. Ogólnopolska Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdroju - KSA

38. Ogólnopolska Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdroju

Studenci i absolwenci ze Szkoły Aktorskiej SPOT wzięli udział w jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych festiwali amatorskich zespołów teatralnych małych form.

W dniach 19-22.01.2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Horyńcu-Zdroju odbyły się Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form w ramach 38. Ogólnopolskiej Biesiady Teatralnej.

Kraków reprezentowała grupa teatralna Prima Aprilis, którą tworzą m.in. studenci i absolwenci ze Szkoły Aktorskiej SPOT. Otrzymała ona specjalne honorowe wyróżnienie za wystawienie sztuki „Serenada” Sławomira Mrożka. Reżyserią zajął się Piotr Wojdyło. Obsadę tworzyli: Katarzyna Cebula, Joanna Ledeman, Anna Lach, Adrian Tatrocki oraz Karol Krzystanek.

Wśród jurorów i konsultantów znaleźli się Łukasz Drewniak (krytyk teatralny, Kraków), Henryk Hryniewicki (aktor, reżyser, Rzeszów), Tomasz Stockinger (aktor teatralny i filmowy, Warszawa) oraz prof. Józefa Zając (Ziuta Zającówna,  aktorka, wykładowca PWST – Kraków).

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kulturalne w Przemyślu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Horyńcu – Zdroju.

Zobaczcie relację z przeglądu: https://rzeszow.tvp.pl/28737762/38-ogolnopolska-biesiada-teatralna-w-horyncu-zdroju

szkola aktorska SPOT, drama school, przegląd teatralny