Pokaz dyplomowy SAPU Cracow Fashion Awards 2016 w ICE Kraków!

Cracow Fashion Awards 2016 w ICE Kraków

Cracow Fashion Awards, czyli pokaz dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru oraz specjalnych gości, odbędzie się 6 marca w nowym Centrum Kongresowym ICE Kraków. Wydarzenie rozpocznie 7. edycję Cracow Fashion Week, organizowanego przez SAPU we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym.

Program jest pełen modowych wydarzeń, organizowanych pod hasłem „Moda, sztuka, edukacja”. Zaplanowano pokazy, wystawy, warsztaty i wykłady, większość jest bezpłatna dla uczestników!

Konkurs Cracow Fashion Awards, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie popisem kreatywności studentów SAPU. Na wybiegu zobaczymy kilkudziesięciu polskich projektantów kończących Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru, którzy będą rywalizować w konkursie o Grand Prix oraz Nagrodę Mediów.

Oceniać ich będzie znakomite jury, w skład którego wejdą osobowości mody, m.in. Jerzy Antkowiak, Joanna Przetakiewicz, Dorota Wróblewska, Ranita Sobańska, Małgorzata Sobiczewska, Lidia Popiel, Anna Jatczak, Ilona Kanclerz, Elwira Rutkowska, Anna Pirowska czy Monika Onoszko. W Radzie Mediów znajdą się cenieni krytycy mody, m.in. Michał Zaczyński, Monika Bielkiewicz, Tobiasz Kujawa, Hanna Gajos, Ewa Kowalewska-Kondrat „Harel”, Olka Kaźmierczak, Ewa Kosz, Agata Mayer czy Marcin Dąbrowski.

cfw2016-plakat-b1 (1)

W czasie gali CFA w ICE Kraków, w niedzielę 6 marca o godz. 19, odbędą się także pokazy gościnne. Gwiazdą wieczoru będzie Małgorzata Sobiczewska, która zaprezentuje kolekcję swojej wysoko ocenianej marki ESTby ES. Zobaczymy także projekty uznanych absolwentów SAPU – będą to Pat Guzik (zwyciężczyni Ecochic Design Award 2015/16 w Hongkongu), Ewelina Kosmal (wyróżnienie na World of WearableArt w Nowej Zelandii), Anna Walicka (zwyciężczyni konkursu Fashion Culture) i Michał Wójciak (finalista konkursu Złota Nitka). W programie znalazły się również kolekcje utalentowanych projektantów z zagranicy, laureatów międzynarodowych nagród – zobaczymy projekty z Włoch, Ukrainy i Węgier.

Zanim rozpocznie się wieczorna gala, w ICE Kraków odbędzie się także pokaz premier. O godz. 12 na wybiegu zobaczymy kolekcje tegorocznych dyplomantów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Najlepsze z tych projektów zostaną pokazane wieczorem podczas uroczystej gali i będą walczyć o prestiżowe nagrody – Grand Prix Kolekcja Roku oraz Nagrodę Mediów.

Na pokaz premier i galę obowiązują zaproszenia, które można uzyskać w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru, ul. Zamoyskiego 52 (jest limit wolnych miejsc).

Cracow Fashion Awards rozpoczną 7. edycję Cracow Fashion Week – największego wydarzenia mody w Krakowie i Małopolsce. Tegoroczny program jest wyjątkowo bogaty, a wydarzenia trwać będą przez cały tydzień. Entuzjaści mody mogą wybrać się na pokazy towarzyszące w hotelach Novotel Centrum oraz Niebieski.

Interesująco zapowiadają się wystawy pokazujące modę w kontekście sztuki – „Focus on Fashion: Only One” (wystawa fotografii mody, Plac Szczepański) oraz „SAPU Creative 1995-2015” (wystawa mody z projektami m.in. BOHOBOCO, Filipa Rotha, Anny Pirowskiej, Elwiry Rutkowskiej czy Pat Guzik, Muzeum Inżynierii Miejskiej). W Forum Przestrzenie zostanie otwarta wystawa „What’s Up” (ekspozycja dyplomów absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru), a w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych – „More and More” (ekspozycja prac malarskich, rysunkowych i fotograficznych absolwentów SAPU). Odbędą się również liczne otwarte wykłady osobowości mody, wykłady oraz warsztaty.

Najbardziej modnym klubem Krakowa będzie Baroque przy ul. św. Jana, gdzie odbędzie się preparty (5.02) i afterparty (6.02) Cracow Fashion Awards.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, obowiązuje rejestracja z uwagi na limit miejsc. Więcej informacji: www.ksa.edu.pl oraz www.cracowfashionweek.com